Безбедност
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел

Ići dole 
+2
Пресретач
EndKampf
6 posters
AutorPoruka
EndKampf

EndKampf


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.09.2013
Lokacija : Agartha

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyNed Sep 22, 2013 9:50 am

Ирански председник Хасан Рохани изјавио је данас да Израел са својим хемијским и нуклеарним оружјем представља највећу опасност за регион.

Цела вест: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел

Да ли се формира Велики Израел или Иранци преувеличавају? Какав је интерес САД?
Nazad na vrh Ići dole
Пресретач

Пресретач


Broj poruka : 31
Datum upisa : 22.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyNed Sep 22, 2013 9:54 am

EndKampf ::
Какав је интерес САД?
Ево једна вест на ту тему:

Обама: САД и Израел "у дуету" против Ирана


"Обама је после састанка са израелским премијером Бењамином Нетањахуом рекао новинарима да САД "преферирају" дипломатско решење иранског питања, али је додао "да су све опције на столу" ако дипломатија закаже."
Nazad na vrh Ići dole
Убица дечијег лица

Убица дечијег лица


Broj poruka : 12
Datum upisa : 24.09.2013
Lokacija : Ниш

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptySre Sep 25, 2013 5:07 am

Израел би само да ратује. Ратовање им се усладило, зато што увек изађу као победници. Држава настала фашистичким путем. Ништа се од тада није променило. Хитлер је побио стине рибе, ове крупне још увек држе све конце у својим рукама и само прете. А, "наш" председник каже да би требало мало да се угледамо на Израел. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyČet Sep 26, 2013 12:13 am

У том смислу и јесте реално.... Спољна политика је одавно интерес, не емоција. У том смислу се и ваља посветити изучавању геополитике и дипломатије
Nazad na vrh Ići dole
Убица дечијег лица

Убица дечијег лица


Broj poruka : 12
Datum upisa : 24.09.2013
Lokacija : Ниш

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyČet Sep 26, 2013 4:01 am

Апсолутно се слажем. Али када би у овом тренутку водоли исту спољну политику као Израел, то би могло само да доведе до новог бомбардовања.
Nazad na vrh Ići dole
EndKampf

EndKampf


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.09.2013
Lokacija : Agartha

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptySub Sep 28, 2013 1:13 am

Убица дечијег лица ::
Апсолутно се слажем. Али када би у овом тренутку водоли исту спољну политику као Израел, то би могло само да доведе до новог бомбардовања.
Ко копира нема право на живот, исконска је мудрост Wink

Они који копирају пјавност, не узимајући срж у обзир умиру у вртлогу своје сопствене игноранције. Тако не може се водити идентична вањска политика у смислу копирања појавности, то би било убиствено за сваку државу, а сматрам да Самурај није ни мислио на тако некакву глупост, већ више на угледање на неке од принципа којима се руководи Израел. У том случају питање би било:

What Israel would do? Very Happy  - Шта би израелски виртоузи и мајстори преваре урадили да су на нашем месту је ли. study 
Nazad na vrh Ići dole
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyPon Sep 30, 2013 12:13 am

Управо тако едкампф-е.... Израел је вероватно најбољи пример како једна мала земља опстаје у потпуно непријатељском окружењу.... Јевреји вероватно вековима већ развијају механизме преживљавања у окружењу, мада ми се чини да смо и ми то некако требали развити обзиром на прошлост...

Са друге стране, Иран, који је де факто регионална сила се минимизује, што свакако може довести до већих последица. не само на регионалном већ и на глобалном нивоу. Иранска подршка Сирији, поред руског фактора, је свакако била једна од ставки која је спречила интервенцију у Сирији....
Иран не може да гледа благонаклоно на Израел из чисто геополитичких разлога ја мислим. Израел у региону држи позицију коју би требао да држи Иран.
Nazad na vrh Ići dole
Самотњак

Самотњак


Broj poruka : 27
Datum upisa : 24.09.2013
Godina : 33

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyPon Sep 30, 2013 11:44 am

Самурај ::
.... Израел је вероватно најбољи пример како једна мала земља опстаје у потпуно непријатељском окружењу....
Ако имамо у виду да Израел, ма колико територијално био мали, иза себе има САД, Вл.Британију, НАТО, уствари они их контролишу, тако да могу да раде, тако рећи, шта хоће, онда им и није толико тешко да опстану у том непријатељском простору.Wink Ја некако кад погледам те вести, увек стичем утисак велике позорнице, на којој је све изрежирано, а праве намере су негде у дубини свега тога и треба их прозрети. Овај председник прети оном председнику, а онда трећи се меша и заузима страну овог првог, па се појави четврти итд... Делује као холивудски филм. Можда грешим...
Nazad na vrh Ići dole
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyUto Okt 01, 2013 4:52 am

Позорница или не, није битно... Израелци су показали сву могућу умешност у опстајању... САД им даје оружје и сав материјал, али су ипак њихови људи борци, и то какви... Просто не могу да верујем да су у неколико наврата разбили армије многољуднијих и уједињених арапских земаља...
Nazad na vrh Ići dole
Самотњак

Самотњак


Broj poruka : 27
Datum upisa : 24.09.2013
Godina : 33

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyUto Okt 01, 2013 7:35 am

Да, показали су се јевреји као жилав народ кроз историју.
Nazad na vrh Ići dole
Славац

Славац


Broj poruka : 20
Datum upisa : 23.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyUto Okt 01, 2013 11:20 pm

Самурај ::
Израелци су показали сву могућу умешност у опстајању... САД им даје оружје и сав материјал, али су ипак њихови људи борци, и то какви... Просто не могу да верујем да су у неколико наврата разбили армије многољуднијих и уједињених арапских земаља...
Није то ништа невероватно. Овај свет је за њих идеална "позорница", у чије законе се они у потпуности уклапају и чак их вероватно већином и креирају.

Не треба се чудити што се риба у води сналази, а вук када се нађе у води не треба да копира рибу и да пливајући за њом потоне, већ да остане изнад површине.
Nazad na vrh Ići dole
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyČet Okt 03, 2013 1:24 am

Славац ::

Није то ништа невероватно. Овај свет је за њих идеална "позорница", у чије законе се они у потпуности уклапају и чак их вероватно већином и креирају.

Не треба се чудити што се риба у води сналази, а вук када се нађе у води не треба да копира рибу и да пливајући за њом потоне, већ да остане изнад површине.


Мислим да је то превише симплицистичко размишљање, и заостатак неких превазиђених идеологија...
Nazad na vrh Ići dole
Славац

Славац


Broj poruka : 20
Datum upisa : 23.09.2013

Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел EmptyČet Okt 03, 2013 5:29 am

Да ли је поједностављено или није, реално јесте да не треба копирати све прљаве методе групација које се тако сналазе у прљавом свету, јер је то сигуран пут у духовну погибељ и служење мамону, односно кнезу овога света, а ко "љуби" овај свет неће бивствовати у будућем.

Наравно, да се ово не би схватило као банализовање, додаћу да то не значи да треба дићи руке од активности у овоме свету, већ да треба бити изузетно агилан. study 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty
PočaljiNaslov: Re: Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел   Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Председник Ирана: Нисмо ми опасност, већ Израел
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Безбедност :: Дискусије :: Свет-
Skoči na: