Безбедност
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Закон о поседовању и ношењу оружја

Ići dole 
+3
Mav
EndKampf
Соларни редовник
7 posters
AutorPoruka
Соларни редовник

Соларни редовник


Broj poruka : 18
Datum upisa : 22.09.2013

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyNed Sep 22, 2013 11:48 am

Шта мислите о поседовању и ношењу оружја?
Треба ли мењати закон?
Да ли се повећава степен безбедности и слобода човека ако му се омогући лакше наоружавање и самоодбрана?



Закон о поседовању и ношењу оружја 1239592_428837837232833_840336076_n
Nazad na vrh Ići dole
EndKampf

EndKampf


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.09.2013
Lokacija : Agartha

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyNed Sep 22, 2013 12:35 pm

Законе треба мењати, јер криминалци свакако поседују оружје и без дозволе, док са друге стране поштен човек не сме ни да се одбрани од провалника у свом дому чак и без оружја! Да, дефинитивно треба мењати законе, али треба радити и на развијању свести и побољшавању менталитета, јер људи све више подсећају на мајмуне. study 
Nazad na vrh Ići dole
Mav

Mav


Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.09.2013
Lokacija : Ниш

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyČet Sep 26, 2013 4:24 am

Читао сам скоро тексашки закон и мислим да треба донети такав закон и код нас.
Али и у томе постоји мали проблем - ризик!
Ризик на који мислим јесте ризик да тада још више страдају особе с обзиром на то да је менталитет на овим просторима незгодан у споју са таквим законом.
Ризик постоји и без закона који одобрава сваком физичком лицу да поседује оружје и користи га у самоодбрани, али плашим се да би ризик био већи са доношењем таквог закона.
Наравно, у складу са тим би морало неколико закона да се преуреди.
Nazad na vrh Ići dole
Dawn
Уредник
Dawn


Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2013
Lokacija : Београд

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyČet Sep 26, 2013 7:03 am

Mav ::
..... плашим се да би ризик био већи са доношењем таквог закона.
Овако некако и ја мислим. Превелик је ризик у питању и шансе од злоупотреба су огромне.
Nazad na vrh Ići dole
Багреније

Багреније


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.09.2013
Godina : 43

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyČet Sep 26, 2013 11:33 am

Ризик свакако постоји... И без тог закона... Оружје (аутоматско или полуаутоматско) па чак и неко борбено возило може да се купи легалним или нелегалним путем... Тако да ако је неко решио некога да убије мало је вероватноће да ће неко у томе да га спречи.
Nazad na vrh Ići dole
EndKampf

EndKampf


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.09.2013
Lokacija : Agartha

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptySub Sep 28, 2013 1:08 am

Dawn ::
Mav ::
..... плашим се да би ризик био већи са доношењем таквог закона.
Овако некако и ја мислим. Превелик је ризик у питању и шансе од злоупотреба су огромне.
Јесте, за онога ко живи у страху. Реално Багреније рече да ризик увек постоји, а реално данас они који чине зло, већ поседују наоружање, тако да би скроз била валидна хипотеза да би се безбедност и мир повећали уколико би и "добри људи" имали могућност да се бране!

Е сад, тачно је и да су људи на овим просторима махом емоционално нестабилни, те би требало обратити пажњу на ову компоненту приликом увођења закона, али ја свакако не верујем у добронамерност окупационих власти и њиховог законодавства, тако да мислим да се законом државним и не треба нешто посебно бавити.
Nazad na vrh Ići dole
Македонец

Македонец


Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.10.2013

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptySre Okt 02, 2013 6:31 am

Лично сматрам да треба да се мења овај закон, ал ово није само питање оружја, верујем да упад на имање већински и не подразумева да лопов има ватрено оружје, проблем је у томе кад дође до сукоба, криминалца с једне стране и домаћина с друге ако жртва пребије лопова савлада га и држи док полиција дође, после на суду криминалац може да добије парницу и право на одштету, то треба да се мења право на самоодбрану је нужност то је слобода! ако полиција и надлежне институције не могу да заштите обичног човека то је понижавање поштеног народа!

Ношење ватреног оружја није пожељно, али за одбрану имања то је поштено, ако криминалци могу да носе са собом ваљда домаћин има право да држи испод јастука!

http://www.kurir-info.rs/rikoset-glavni-dokaz-vlasnik-menjacnice-razbojnika-ranio-u-samoodbrani-clanak-994479
Nazad na vrh Ići dole
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја EmptyNed Okt 06, 2013 11:39 pm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=706426226037674&set=a.530133397000292.136025.530039857009646&type=1&theater

И коментрари испод слике су битни.... Ево како то Швајцарци раде...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Закон о поседовању и ношењу оружја Empty
PočaljiNaslov: Re: Закон о поседовању и ношењу оружја   Закон о поседовању и ношењу оружја Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Закон о поседовању и ношењу оружја
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Безбедност :: Дискусије :: Друштво-
Skoči na: