Безбедност
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?

Ići dole 
+2
kalait
Човек са маском
6 posters
AutorPoruka
Човек са маском

Човек са маском


Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.09.2013
Lokacija : У средишту торнада

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptySre Sep 25, 2013 6:22 am

Тетовирање - идентификација или уметност...како Ви гледате на ову појаву и који је Ваш став према њој? Smile 

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Post-image-b-tattoo-inspiration-antonio-macko-todisco

"Тетоваже живе и умиру заједно са својим газдама... Живот тетоваже је дужи од живота било које љубави... Љубав траје цео живот, а тетоважа 6 месеци дуже.. - док кожа не иструне."
Nazad na vrh Ići dole
kalait

kalait


Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.09.2013

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptySre Sep 25, 2013 7:21 am

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? 1010270_261917300617988_1507655979_n

Све зависи од особе. Некоме је довољна једна тетоважа која има значај, док ће други цели да се ишарају не би ли привукли пажњу (позитивну или негативну, њима је свеједно) околине.
Nazad na vrh Ići dole
Славац

Славац


Broj poruka : 20
Datum upisa : 23.09.2013

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptySre Sep 25, 2013 8:04 am

Можда све зависи од особе у коју ће од неколико категорија мотивације да потпадне.

Тетоваже се раде из естетских, друштвених, обичајних, ритуалних разлога, али чест мотиватор данас јесу недостаци, комплекси где тетоваже буду компензатори духовне празнине. Постоје и затворске тетоваже, као и раније робовске настале као потреба за обележавањем, па се тако и животиње тетовирају ради селекције, здравственог система...

Претпоставља се да је тетовирање старо преко 5 хиљада година. Кажу да су рађене из терапијских разлога, а неки верују да је тетовирање почело на женских телима - као амајлије, у терапијске сврхе, док неки сматрају да су се тако обележавала курве.

Тетовирали су се Маори, Јапанци од древних цивилизација, а на Хавајима су осим орнаменталне сврхе коришћене и за очување здравља.

У Индији и Тајланду се жене нису тетовирале рецимо.

Преко њих се исказивао и групни идентитет или рецимо брачни статус.

Мислим да човек треба бити зрео уколико размишља о подухвату тетовирања и сам са собом да разлучи којој групи припада и која му је мотивација.

Додао бих да сматрам да је тетовирање ликова кичасто, а посебно тетовирање светаца, Исуса или Богородице - смешно.
Nazad na vrh Ići dole
Mav

Mav


Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.09.2013
Lokacija : Ниш

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptyČet Sep 26, 2013 4:05 am

За мене је то и лични значај и неки вид "украса", не знам ни ја како да објасним.
Сматрам да је сасвим у реду имати неку тетоважу али под условом да није кич или нешто што служи само да би привукло пажњу, без личног значаја.
Ја још увек немам ниједну тетоважу, имам само пар идеја где бих и шта да ми мајстор одради, али не журим, има времена.
Nazad na vrh Ići dole
Житорађанин

Житорађанин


Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.09.2013
Godina : 28

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptyUto Okt 01, 2013 6:57 am

"Не ударајте на се каквих биљега", каже Господ Мојсију (3 Moj. 19, 28), забрањујући тако тетовирање и скарификацију.

Ја само ћу ово рећи: Воли тебе Господ твој, и са роговима на глави. rendeer 
Ја лично одобравам тетовирање.
Nazad na vrh Ići dole
Македонец

Македонец


Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.10.2013

Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? EmptySre Okt 02, 2013 6:16 am

На овај обичај гледам с гађењем, лично никад неби ставио нешто на кожу(највећи орган у телу који регулише температуру избацује токсине па чак и дише итд) нешто што трајно остаје на њој.

Тетовирање свакако није Европска тековина с тога не видим потрбу да се о томе много разматра то нас суштински не мења као особе на лоше или на боље..

Најчешће тетоваже-примери:

- Напоменуто је да је смешно стављати хришћанске ликове на себе у виду тетоважа, да слажем се, колико сам информисан то ни сама црква не одобрава већ види као скрнављење тела(храма духа светог) једини печат који они сматрају за неопходан је свето помазање које се наноси у облику крста на челу на крштењу. „Помазање је изнад крштења. Јер због помазања (гр: хризма) се зовемо хришћани, не због крштења (гр: баптизам)“. Такође ове особе које се подвргну тетовирању религиозних мотива обично су они најслабији духом, прегледајте редовне вернике у цркви ретко који ће имати тетоважу..

- Политичке тетоваже, код скинхед популације типа свастика, келтски крст и слично такође није нешто што треба да се промовише и одобрава! Ако сте добар пријатељ нећете то никад дозволити, из ког разлога? Пре свега битна је унутрашња вера за идеју а нарочито ДЕЛА која говоре о оданости идеји, печатирање свог тела свакако није мудар потез зашто се откривати јавно политичким непријатељима или полицији да ли је можда боље радити из сенке и засигурно постићи више?

- Љубавне тетоваже Јел по вама још смешније стављати тетоважу с именом љубавног партнера или ближњег? Very Happy  Зар тетоважом доказивати љубав а не истрајним настојањем за давање и предавање вољеном, ако ваша страст љубав и оданост буду трајале колико тетоважа траје(да се не уклања) онда сте урадили довољно нису вам потребне никакве тетоваже!

ЛЕКЦИЈА

У Нацистичкој Немачкој само су две популације имале тетоваже а то су: 1.Јевреји 2. припадници ,,Waffen-SS''a, погодите шта се десило кад су Немци изгубили рат, Совјети су имали перфектан начин да прегледају ,,цивиле'' и ликвидирају оне са украсом на телу. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty
PočaljiNaslov: Re: Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?   Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Тетовирање - Субкултурна појава или аспекат идентификације?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Безбедност :: Дискусије :: Друштво-
Skoči na: